Archiwum: MANNEKEN PIS OBLYCZÓNY PO NASZYMU

manneken_pisManneken Pis to jeden z symboli Brukseli, rozpoznawany równie łatwo jak słynne Atomium. Posążek siusiającego chłopca jest jednak nagi, a pogoda w stolicy zjednoczonej Europy bywa kapryśna, więc postanowiliśmy go ubrać. PO NASZYMU!

Konkurs MANNEKEN PIS – OBLYCZÓNY PO NASZYMU adresowanym jest do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Śląska i polega na zaprojektowaniu lub wykonaniu ubioru dla statuetki Manneken Pis, stanowiącej znak rozpoznawczy Brukseli. Prace konkursowe mogą zostać przedstawione w formie projektu graficznego (techniką dowolną), wykroju lub uszytego kostiumu. Kostium dla Manneken Pis powinien być imitacją stroju ludowego z terenu Górnego Śląska lub żółto-niebieskim strojem, który zdaniem autora może stanowić współczesną wersją stroju regionalnego. Aby praca została uznana za kompletną musi zawierać minimum górę i dół, a jeśli to możliwe, powinna także obejmować buty oraz nakrycie głowy.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w wizycie studyjnej w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Przekazanie pracy konkursowej powinno nastąpić w terminie do 27 marca 2015r. pod adres: Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plury ul. Stalmacha 17, 40-058 Katowice lub drogą mailową pod adres: biuro@plura.pl.

Regulamin konkursu znajdziecie Państwo poniżej. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce 30 marca br.

Powodzenia!

Podziel się