Konkurs historyczny „Silesius”

Europoseł Marek Plura zaprasza do udziału w konkursie na postać historyczną związaną z Górnym Śląskiem. Do wygrania wycieczka do Parlamentu Europejskiego.

27 sierpnia 2017 w Świętochłowicach na terenie Muzeum Powstań Śląskich odbędzie się finał II konkursu historycznego „Silesius”.

Konkurs polega na przedstawieniu postaci historycznej związanej z Górnym Śląskiem poprzez przebranie się  w przygotowany przez siebie strój i opis postaci w formie krótkiego monologu (maksymalny czas prezentacji to 5 min).

– Celem konkursu oprócz dobrej zabawy jest wzbudzanie zainteresowania historią oraz przypominanie ciekawych  i wybitnych postaci z naszego regionu – mówi organizator konkursu Wiktor Franki.

Pięcioosobowe Jury wybierze:

  • najciekawszą postać konkursu (kostium, prezentacja, ogólne wrażenie) – nagrodą będzie wycieczka ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego dla 2 osób;
  • najciekawszą postać męską – nagrodą będzie wycieczka ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego dla 1 osoby;
  • najciekawszą postać żeńską – nagrodą będzie wycieczka ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego dla 1 osoby.

 

Europoseł Marek Plura zapewnia także, że każdy z uczestników otrzyma upominek. W konkursie mogą brać udział osoby prywatne, które ukończyły 16 rok życia. Konkurs organizuje Wiktor Franki i Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Konkurs odbywa się pod patronatem Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plury, który jest również fundatorem nagród.

Patronat medialny nad konkursem objął  „Dziennik Zachodni” i „Nasze Miasto”. Partnerami medialnymi są: „Jaskółka Śląska” i „Górnoślązak”.

Zgłoszenia należy nadsyłać  droga mailową na:   wiktor.franki@zg.org.pl

Podziel się