Konkurs plastyczny Mój wymarzony Dziyń Bajtla

Co roku w Dniu Dziecka organizowano wiele ciekawych wydarzeń w przedszkolach, szkołach czy w ośrodkach kultury, a rodzice zabierali swoich milusińskich do miejsc rozrywki i zabawy. Tegoroczny Dzień Dziecka będzie jednak inny niż dotychczasowe, gdyż z powodu pandemii koronawirusa większość atrakcji jest niedostępna. Z całą pewnością już niedługo wrócimy do radosnych zwyczajów. Aby jednak ten wyjątkowy dzień był równie kolorowy i optymistyczny jak zawsze, proponuję dzieciom ze Śląska – naszym rostomiłym bajtlom, przeniesienie się w krainę marzeń.

Zachęcam wszystkie przedszkolaki oraz uczniów klas I-III SP do udziału w konkursie plastycznym „Mój wymarzony Dziyń Bajtla na Śląsku”. Moi Drodzy, rysujcie i malujcie to, co chcielibyście przeżyć, gdzie chcielibyście się znaleźć w Dniu Bajtla na Śląsku. Ważne, aby te prace zawierały śląskie elementy, takie jak krajobraz przemysłowy, charakterystyczne budynki i miejsca, charakterystyczne stroje, flaga górnośląska, albo flagi naszych miast oraz wszystkie inne elementy, które kojarzą się Wam z naszym regionem. Na skany lub fotografie waszych prac plastycznych czekam do 31 maja (niedziela). Przysyłajcie je na adres mailowy: biurosenatorskie@plura.pl. Regulamin konkurs zamieszczam na stronie www.plura.pl

W Dzień Dziecka wszystkie prace zostaną zamieszczone na moim profilu facebookowym.  Powstanie z nich piękna wystawa. Wtedy do wspólnej zabawy zapraszam również dorosłych: lajkujcie te obrazki, które najbardziej
przypadną Wam do gustu. Na wasze głosy czekam do 7 czerwca (niedziela). Zwycięży ta praca, która zdobędzie najwięcej lajków. Uwaga: KAŻDY uczestnik konkursu otrzyma upominek z Senatu! Natomiast autor zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę główną w postaci biletów do Legendii – Śląskiego Wesołego Miasteczka dla całej rodziny, tj. dla rodziców i rodzeństwa.

Wierzę, że już niedługo wszyscy będziemy mogli cieszyć się tą atrakcją, dlatego serdecznie zapraszam do udziału w konkursie!

Senator Marek Plura

Podziel się