Tygodzień Świadomości dla Mózgu

16 marca br. w Parlamencie Europejskim z inicjatywy Marka Plury odbędzie się spotkanie posłów do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawicieli stowarzyszeń neurologicznych w ramach Tygodnia Świadomości dla Mózgu, będącego częścią dużej, europejskiej kampanii „Together Under the Umbrella”.

a7ef851baa457711705d5b2b6c6ddb83d33ed8e3Członkowie Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Neurologicznych wyszli z inicjatywą zgrupowania zaburzeń neurologicznych pod jednym rozpoznawalnym symbolem. Ma to doprowadzić do wzrostu świadomości jak wiele schorzeń, takich jak migrena, stwardnienie rozsiane, demencja, depresja czy choroba Alzheimera ma swoją przyczynę w dysfunkcjach mózgu. Warto podkreślić, że według statystyk choroby te dotykają nawet 1 na 3 dorosłych Europejczyków.

„W odpowiedzi na tę potrzebę, rozpoczynamy w tym roku kampanię „Together Under the Umbrella” na rzecz podniesienia świadomości występowania zaburzeń neurologicznych – trzeba pokazać wszystkim Europejczykom, jak ważna jest wiedza na temat mózgu, jego możliwości oraz schorzeń, których źródłem są dysfunkcje mózgu” – powiedział poseł Marek Plura.

Organizatorzy kampanii zachęcają wszystkich zainteresowanych do zrobienia sobie zdjęcia pod parasolem oraz do opublikowania go w mediach społecznościowych ze znacznikiem #UnderTheUmbrella.

Podziel się