Protest Marka Plury

www.nowiny.pl 10.10.2014

Według członków Komisji Transportu, Marka Plury i Elżbiety Łukacijewskiej, intencje niemieckiego planu mają charakter jawnie dyskryminujący, a wprowadzenie opłat wyłącznie dla kierowców z zagranicy jest „krokiem wstecz na ścieżce europejskiej integracji”.

– Wprowadzenie podatku, który w praktyce obejmowałby tylko cudzoziemców, jest całkowicie niedopuszczalne. Mam nadzieję, że Komisja Europejska przedstawi w tej sprawie zdecydowane stanowisko, ponieważ żadnego rodzaju dyskryminacja nie powinna być dozwolona – podkreślił wczoraj europoseł Marek Plura, zastępca w Komisji Transportu PE.

Zdaniem Elżbiety Łukacijewskiej nie jest istotne, czy projekt jest zgodny z europejskimi przepisami, lecz czy jest on zgodny z europejskimi wartościami. – Wprowadzenie opłat drogowych jest jak najbardziej dopuszczalne, jednak powinny one na równi traktować kierowców niemieckich i pozostałych obywateli UE – powiedziała Łukacijewska.

Projekt zakłada wprowadzenie opłat nie tylko na autostradach, lecz na wszystkich niemieckich drogach, co szczególności martwi europosłów. W Niemczech jest 11 700 km autostrad federalnych. Korzystanie z autostrad i dróg krajowych dla turystów podróżujących samochodami osobowymi jest bezpłatne.

http://www.nowiny.pl/biznes/101333-cudzoziemcy-zaplaca-za-korzystanie-z-niemieckich-drog-marek-plura-protestuje.html

Podziel się