Run in the Dark

Sprawdź się na pierwszym w Polsce biegu… w ciemnościachlogo-16-9

Gdy ciemność zapadnie 16 listopada 2016, ponad 25 000  ludzi na całym świecie opuści swoje ustawione przed telewizorami fotele, założy buty do biegania i czerwone światełka naramienne i dołączy do Biegu w ciemnościach „Run in the Dark” w Parku Kościuszki w Katowicach na 5 km. 

mark_pollockBieg ma na celu wsparcie fundacji The Mark Pollock Trust (https://www.markpollocktrust.org) i jest organizowany już w 50. lokalizacjach na świecie tego samego dnia o 20.00 czasu lokalnego. Miasta uczestniczące w tegorocznym biegu to między innymi Nowy Jork, Sydney, San Francisco, Paryż i Frankfurt.

Wspominana fundacja szuka metody leczenia uszkodzeń rdzenia kręgowego wśród sparaliżowanych ludzi. Fundusze zebrane podczas “Biegów w ciemnościach” są główną metodą wspierania realizacji misji fundacji The Mark Pollock Trust.

Sama nazwa biegu nawiązuje do faktu, iż  Mark Pollock jest niewidomy- stracił wzrok w wieku 22 lat. Mimo to zdobył Biegun Północny w ramach Arktycznego Maratonu, zdobył brązowy i srebrny medal na mistrzostwach wioślarskich w 2002 roku w Nottingham. Niestety w wyniku nieszczęśliwego wypadku został on parę lat później sparaliżowany i cudem uniknął śmierci. Wielu z nas by się poddało na jego miejscu, a on wykorzystał tą sytuację by walczyć w szczytnym celu znalezienia lekarstwa na paraliż w ramach Mark Pollock Trust. Mark poddaje się bardzo intensywnej rehabilitacji, z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć nauki, medycyny i techniki. I jak sam mówi- to jest teraz jego paraolimpiada.

Więcej informacji na temat Biegu w ciemnościach można uzyskać na stronie  https://www.runinthedark.org/katowice/ , gdzie również można się zapisać na Bieg oraz dokonać opłaty za udział w wysokości 40zł.  Ilość miejsc jest ograniczona.

Trasę 5 km można przebiec, zwyczajnie przejść spacerkiem lub wspomóc się kijkami.

Współorganizatorem biegu jest Klub Rotary International w Katowicach, a patronat medialny nad wydarzeniem został objęty przez Integracja.org i portal Niepelnosprawni.pl, jak również Telewizję Regionalną w Katowicach TV3. Mamy również wsparcie Urzędu Miasta Katowice.

Bieg odbywa się pod honorowym patronatem Europosła Marka Plury.

4 52

Podziel się