Rusza #PluraPomoc

My pomagamy nie tylko w kampanii wyborczej!

Śląski europoseł Marek Plura uruchamia #PluraPomoc. Darmowe porady indywidualne i zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz członków ich rodzin. Podczas poniedziałkowych dyżurów w biurze poselskim Marka Plury w Katowicach, bezpłatnie do dyspozycji zainteresowanych mieszkańców będą eksperci ds. związanych z niepełnosprawnością, doradcy zawodowi, czy specjalistyczni asystenci osób z niepełnosprawnościami.

– Pracownicy mojego biura poselskiego odbierają tygodniowo dziesiątki, jeśli nie setki telefonów z prośbami o informacje związane z funkcjonowaniem z niepełnosprawnością. Mieszkańcy pytają o wszystko, począwszy od przepisów prawnych po sprawy życiowe. Na przykład jak zorganizować sobie specjalistyczne łóżko, czy wózek inwalidzki, po sprawy zawodowe. W miarę możliwości chcemy wszystkim pomóc i udzielamy informacji. Chciałbym, żeby mieszkańcy Śląska wiedzieli, że jest miejsce, w którym można napić się ciepłej herbaty i swobodnie porozmawiać z fachowcami – mówi europoseł Marek Plura, który sam od dziecka jest osobą z niepełnosprawnością.

Śląski europoseł zaprasza wszystkich zainteresowanych w poniedziałki od 9-11 na dyżury ekspertów do swojego biura w Katowicach. ul. Ceglana 4A lub pod numerem tel. 501-593-432.

Podziel się