Ślōnsk solidarny! #SZAFNYMY-PORADZYMY

Najpierw fala hejtu wylała sie na lekarzy i pielęgniarki. Niszczono ich samochody; „życzliwi” sąsiedzi zostawiali w drzwiach czy za wycieraczkami aut karteczki, które dosadnie wyrażały stosunek do medyków. Potem drastycznie zaczęła rosnąć liczba zarażonych górników.

Hejt przybrał postać tsunami, a obiektem nienawiści staliśmy się my wszyscy – mieszkańcy Śląska. I dlatego teraz, w tej trudnej i dramatycznej dla nas sytuacji, powinniśmy pokazać, że jesteśmy razem – niezależnie od poglądów politycznych, statusu społecznego czy wykształcenia.

Pokażmy jedność całego regionu, pokażmy jedność naszej małej Ojczyzny. Temu celowi ma służyć wspólna akcja Ślōnskij Ferajny i Senatora Marka Plura „Szafnymy, poradzymy”. Nagraj i opublikuj króciutki filmik, w którym wyrażasz swoje poparcie dla górników, lekarzy i pielęgniarek; w którym pokazujesz, że jesteś ze Śląska i się tego nie wstydzisz; że jesteś dumny ze swojego pochodzenia, z tego, że mieszkasz na Śląsku. Koniecznie użyj hasła #SZAFNYMY-PORADZYMY Pokŏżmy, że sōm my wszyjscy cuzamyn.


 

Podziel się