Wygrali staż w Parlamencie Europejskim!

Znamy nazwiska laureatów konkursu „Grasz o staż w Parlamencie Europejskim 2018”. W związku z wyjątkowo wysokim poziomem tegorocznej edycji organizator Marek Plura przyznał trzy nagrody główne. Zwycięzcy: Magdalena Szymczak, Małgorzata Jaworska, oraz Paweł Masarczyk wyjadą na miesięczne staże do brukselskiego biura eurodeputowanego w Brukseli. Otrzymają także stypendia w wysokości 1000 euro na zakwaterowanie i podróż.

Podczas stażu laureaci będą mieli okazję zapoznać się z tym jak działa Parlament Europejski, biuro poselskie, uczestniczyć w spotkaniach grup parlamentarnych i politycznych, licznych konferencjach i seminariach. Europoseł Marek Plura cieszy się, że będzie znów będzie mógł gościć w swoim biurze młodych, energicznych i pełnych pasji studentów ze Śląska. Europa, Polska i Śląsk potrzebują ludzi, którzy czują, że Unia, nasz kraj nasz i region należą do nich, którzy się tego nie wstydzą, a co ważniejsze nie boją się. Którzy potrafią korzystać z tego, co jest im dane dla dobra społeczności, nie tylko dla siebie. Ludzi, którzy chcą i mogą korzystać ze swoich talentów, z daru młodości. Europa potrzebuje ludzi wolnych od schematów – ludzi kreatywnych – mówi eurodeputowany.

W konkursie Grasz o staż w Parlamencie Europejskim mogli brać udział studenci z województwa śląskiego. Podczas finału, który odbył się pod koniec kwietnia w Katowicach szesnastu uczestników musiało wykazać się nie tylko znakomitą umiejętnością pracy w grupie, ale także potrafić zaprezentować swoje indywidualne możliwości, czy wiedzę na temat instytucji UE. Rozmowy kwalifikacyjne wzorowane były na europejskim systemie naboru kadr do Instytucji Europejskich. Wśród zadań konkursowych było między innymi opracowanie strategii komunikacyjnej dla międzynarodowego wydarzenia w Katowicach, czy profesjonalne interview, które odbywało się częściowo w języku obcym.

Żaden z uczestników finału nie wyszedł z pustymi rękami. Wszyscy otrzymali drobne upominki i możliwość uczestnictwa w profesjonalnym szkoleniu medialnym.

Podziel się