Wygrali staż w Parlamencie Europejskim!

Znamy nazwiska laureatów konkursu „Grasz o staż w Parlamencie Europejskim 2017”. W związku z wyjątkowo wysokim poziomem tegorocznej edycji organizator Marek Plura zdecydował się przyznać nie trzy, a cztery nagrody główne. Zwycięzcy: Andrzej Tikhonov, Jakub Żak, Julia Olszewska i Katarzyna Smętek wyjadą na miesięczne staże do brukselskiego biura eurodeputowanego w Brukseli. Otrzymają także stypendia w wysokości 1000 euro na zakwaterowanie i podróż.

Podczas stażu laureaci będą mieli okazję zapoznać się z tym jak działa Parlament Europejski, biuro poselskie, uczestniczyć w spotkaniach grup parlamentarnych i politycznych, licznych konferencjach i seminariach. Europoseł Marek Plura cieszy się, że będzie znów będzie mógł gościć w swoim biurze młodych, energicznych i pełnych pasji studentów ze Śląska. Europa, Polska i Śląsk potrzebują ludzi, którzy czują, że Unia, nasz kraj i region należą do nich, którzy się tego nie wstydzą, a co ważniejsze nie boją, którzy potrafią korzystać z tego, co jest im dane dla dobra społeczności, nie tylko dla siebie. Ludzi, którzy chcą i mogą korzystać ze swoich talentów, z daru młodości. Europa potrzebuje ludzi wolnych od schematów – ludzi kreatywnych – mówi eurodeputowany.

Ze względu na świetne przygotowanie i znakomite prezentacje w finale, jury postanowiło docenić kolejną czwórkę uczestników. Martyna Kamionka, Karolina Rzepecka, Weronika Szyszka oraz Konrad Kołakowski zostaną zaproszeni do udziału w kilkudniowej, studyjnej wizycie w Parlamencie Europejskim.

W konkursie Grasz o staż w Parlamencie Europejskim mogli brać udział studenci z województwa śląskiego. Podczas finału, który odbył się pod koniec kwietnia w Katowicach dwunastu uczestników musiało wykazać się nie tylko znakomitą umiejętnością pracy w grupie, ale także potrafić zaprezentować swoje indywidualne możliwości, czy wiedzę na temat unijnych instytucji. Wśród zadań konkursowych było między innymi opracowanie strategii komunikacyjnej dla międzynarodowego wydarzenia w Katowicach, czy profesjonalne interview, które odbywało się częściowo w języku obcym.

Żaden z uczestników finału nie wyszedł z pustymi rękami. Wszyscy otrzymali drobne upominki i możliwość uczestnictwa w profesjonalnym szkoleniu medialnym. Europoseł Marek Plura już zachęca wszystkich studentów do startu w przyszłorocznej edycji. Do zobaczenia za rok!

Podziel się